Czasami zdarzają się sytuacje, w których musimy zrobić sobie przerwę w karierze zawodowej. Jak taką lukę w CV wytłumaczyć przyszłemu pracodawcy? Czy właściwie tłumaczenie jest w ogóle potrzebne? Dziś postanowiliśmy to sprawdzić.
Poszukiwanie pracy wcale nie musi być łatwe i przyjemne. Często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, a także zawodami. W tym przypadku luka w CV nie jest pomocna. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest dołączanie do aplikacji również listu motywacyjnego, w którym już na początku wytłumaczymy powstałą lukę w naszym życiorysie.
Jak można wytłumaczyć lukę w CV?
Jeżeli ubiegasz się o stanowisko specjalisty do spraw obsługi klienta, doświadczenie będzie Ci bardzo przydatne. Pracodawcy wybierają i zatrudniają raczej osoby, które posiadają konkretne umiejętności, a także potrafią odnaleźć się w trudnych sytuacjach. To oznacza, że luka w CV może rekruterów niemiło zaskoczyć.
Jest wiele powodów, dla których przerwa w karierze zawodowej może być konieczna. Na pewno warto wyróżnić tutaj opiekę nad dziećmi, rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, a także podróże. Niekiedy choroba bliskich osób skłania nas do przerwania pracy, czy też po prostu własne zdrowie.
Te wszystkie kwestie rekruter powinien zrozumieć bez większego problemu. To wszystko oznacza, że zawsze powinieneś być szczery z potencjalnym pracodawcą w takich kwestiach. Niektóre osoby nawet decydują się na przerwę w karierze, aby brać udział w dodatkowych kursach, a także szkoleniach. Tym samym mogą rozwijać swój potencjał.