Zarobki

Zarobki

Decyzję o poszukiwaniach zatrudnienia w charakterze specjalisty ds. obsługi klienta w Lublinie podjęłam zaraz po tym, gdy podczas wizyty w drogerii udało mi się podsłuchać rozmowę dwóch osób pracujących z klientami. Z rozmowy tej wynikało, że dobry specjalista ds. obsługi klienta może zarobić miesięcznie nawet 5 tysięcy złotych, wszystko zależało jednak od branży, firmy i wyników sprzedażowych, którymi dany specjalista mógł się pochwalić.

Aby potwierdzić informacje zasłyszane w sklepie, przewertowałam mnóstwo artykułów i portali internetowych mówiących o pracy specjalisty obsługi klienta, specjalista obsługi klienta Lublin. Okazało się, że wiele firm zatrudniających specjalistów stosuje prowizyjny system wynagrodzeń, oparty na niewielkiej podstawie i premiach, których wysokość zależała od stopnia realizacji planu sprzedażowego.  Często najlepsi sprzedawcy są doceniani także pojedynczymi, dużymi nagrodami pieniężnymi lub rzeczowymi. Nierzadko w ramach podzięki firmy organizują takim pracownikom luksusowe wyjazdy do SPA czy wycieczki zagraniczne.

Wysokość miesięcznych zarobków specjalisty ds. obsługi klienta nie jest jednakowa i zależy od wielu czynników. W tak dużym mieście jak Lublin, średnia miesięczna pensja specjalisty to około 1800 zł netto. Ci najlepsi mogą wyciągnąć nawet 7 – 8 tysięcy złotych miesięcznie, jednak takie zarobki okupione są ciężką pracą niemal 24 godziny na dobę.

Zostaw komentarz