Wygoda telefonicznego kontaktu

Wygoda telefonicznego kontaktu

W dzisiejszych czasach większość swoich spraw związanych z codziennym czynnościami, niezbędnymi produktami i usługami można zrealizować przez telefon. Nie ukrywam, że taka forma załatwiania swoich spraw bardzo mi odpowiada, ponieważ jako człowiek ceniący swój czas nie lubię biegać po mieście od jednego punktu do drugiego i po kolei tłumaczyć swoich roszczeń.

Chcąc coś załatwić wystarczy, że usiądę w swoim ulubionym fotelu, wezmę do ręki telefon i wybiorę odpowiedni numer. Zazwyczaj, już po pierwszym sygnale odzywa się głos nagranej informacji o możliwościach załatwienia swojej sprawy: „Jeśli chcesz załatwić to czy tamto wybierz jeden, jeśli chcesz skontaktować się z naszym konsultantem wybierz dwa” i tak dalej. Z doświadczenia wiem, że samodzielne przestawianie czegokolwiek jest bezsensowne, dlatego od razu decyduję się na rozmowę ze specjalistą obsługi klienta, specjalista obsługi klienta Kalisz. Rzadko zdarza się, bym trafił na kogoś, kto nie umie mi pomóc. Na stanowiskach konsultantów prawie zawsze zatrudniane są kompetentne osoby, które wiedzą o czym mówią i znają się na rzeczy.

Jedynym mankamentem rozmów telefonicznych jest to, że gdy już się zadzwoni do danej firmy to dany specjalista próbuje na tej rozmowie jak najwięcej wskórać – proponuje nowy produkt, nową usługę lub rozszerzenie dotychczasowego pakietu, co nie zawsze mi odpowiada. Często bardzo trudno wytłumaczyć takiemu specjaliście, że nie ma się ochoty na żadne dodatkowe usługi. W takich przypadkach bardzo pomocne okazuje się szybkie „Dziękuję, Do widzenia” i zastosowanie magicznego przycisku czerwonej słuchawki.

Zostaw komentarz