Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie

Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem w życiu każdego człowieka jest sport. Każdy, kto w swojej pracy spędza minimum 4 godziny siedząc przed komputerem powinien pomyśleć o małej porcji ruchu każdego dnia. Jako osoba, która podczas ośmiu godzin pracy cały czas siedzi na fotelu przed ekranem monitora wiem, że bez codziennej dawki endorfin wydzielanych do mojego ciała podczas sportu, nie byłabym w stanie normalnie funkcjonować.

Stanowisko specjalisty ds. obsługi klienta w Krakowie, jakie obecnie zajmuję, jest stanowiskiem, które nie wymaga więcej ruchu, niż ruszanie ręką czy systematyczne stukanie w klawisze klawiatury. Gdybym chciała, mogłam całe 8 godzin siedzieć w jednej pozycji, nie ruszając się praktycznie wcale, jednak groziłoby to poważnymi urazami kręgosłupa i zmęczeniem całego ciała. W trakcie 8 godzin za biurkiem staram się przynajmniej kilka razy zrobić przerwę na krótki spacer czy kilka przysiadów, specjalista obsługi klienta Kraków.

Jeśli jest ładna pogoda, to swój powrót z pracy do domu odbywam albo na pieszo albo rowerem, żeby rozbudzić ciało z uśpienia i rozgrzać zasiedziałe mięśnie. Gdy aura na dworze nie zachęca do pieszych wycieczek, codziennie wieczorem idę na fitness, na basen lub na siłownię. Godzinka ćwiczeń pozwala zapomnieć o wszelkich smutkach i naładować akumulator na następny dzień. Wysiłek fizyczny pozwala uwolnić umysł od wysiłku psychicznego, który bardzo źle wpływa na nasze samopoczucie i nastawienie do pracy.

Zostaw komentarz